Itera Lex

Золота Адель

💛       Що має зробити чоловік дізнавшись про зраду жінки? Думав Фердинанд, крокуючи Віднем. У середньовічній Європі дружин, карали довічним ув’язненням у монастирі або позбавляли носа чи вух. Але він вже вирішив, його помста буде вічною.
          Одного разу на вечерю Фердинанд запросив Його, коханця Адель. Відомий та знаний Густав Клімт прийшов з рамою для картини. Вона, як завжди смакувала яблуневу сигарилу в золотому мундштуці. Фердинанд мав чудовий настрій. Його юристи підготували контракт, за яким Клімт мав намалювати портрет Адель, а попередньо 100 ескізів до портрета. За концепцією
Фердинанда коханці мають набриднути один одному, оскільки весь час будуть перебувати разом. А Клімт ловелас, йому потрібно змінювати простір і муз. Недарма у нього 14 позашлюбних дітей. Дійсно, історія закінчилась швидко.
         Через чотири роки Клімт завершив роботу.
         Золота Адель висіла у вітальні.

***

Після окупації Німеччиною Австрії, єврей Фердинанд Блох-Бауэр втече до Цюриха. Своїй племінниці у спадщину він залишить декілька шедеврів мистецтва, серед яких «Золота Адель». Всі картини будуть конфісковані фашистами і передані до Австрійської галереї. Більше 50 років картина знаходитиметься в Бельведері.

***

У 1998 році, Австрія прийняла закон про реституцію. Жертвам війни, які втратили твори мистецтва, почали повертати майно, за умови, що власники доведуть своє правонаступництво.

Один із відомих процесів «Справа Альтман або справа п’яти полотен. 2006 року арбітражний суд підтвердив право власності на п’ять картин Клімта з Австрійської галереї за 79-річною Марією Альтман, племінницею Адель. Цей прецедент вивчають на факультетах права в університетах: у ньому ставилися під сумнів багато принципів юриспруденції, які здавались непорушними. Був відзнятий фільм «Жінка в золотому».

***

Ця історія підтверджує існування справедливості. Наразі важливо фіксувати всі факти дій агресора. Складати оцінку завданих збитків та звертатися до суду для отримання у подальшому компенсацій.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *