Itera Lex

Як отримати Дозвіл на будівельні роботи, якщо інспекція постійно відмовляє.

Майже щодня до нас звертаються замовники будівництва з питанням: що роботи,  якщо інспекція  відмовляє у видачі дозволу на виконання будівельних робіт.

З практики: наявні не поодинокі, а системні випадки отримання п’яти і більше відмов. Практично кожна відмова містить в собі формальний підхід. Як приклад, у відмові зазначають, що проектна документація розроблена з порушенням ДБН, при цьому проект пройшов експертизу. Звісно постає питання, чи має рядовий інспектор більше досвіду ніж група експертів, які сертифіковані Мінрегіоном. Щоразу у відмові зазначають різні підстави. Не потрібно бути великим спеціалістом у сфері будівництва, щоб зрозуміти,  у кожній відмові міститься корупціна складова. Замовники змагаються з вітряками витрачаючи свій час на постійні подачі документів, їх друкування, і нарешті отримання чергової довоочікуваної відмови.

Як адвокат,  вбачаю за доцільне, звертатися за захистом своїх прав до суду. Наголошую, що суд може зобов’язати  суб’єкта владних повноважень (інспекцію) прийняти рішення на користь замовника будівництва, якщо для його прийняття виконано всі умови, подано всі документи, які встановлені законом. 

Хочу наголосити, що адміністративні суди неодноразово висловлювали позицію,  згідно якої останні досліджують, чи не є викладені у  висновках органів влади  обставини у справі довільними та нераціональними, непідтвердженими або ж такими, що є помилковими. Варто пам’ятати, інспекція не має права діяти на власний розсуд!

Який алгорим дій:

  1. Наразі діє ПОРЯДОК виконання підготовчих та будівельних робіт від 13 квітня 2011 р. № 466, пункт 28 цього Порядку встановлює чіткий перелік документів, який необхідно подати до інспекції для видачі дозволу. Також Порядок визначає спосіб подання. 
  2. Необхідно чітко підготувати документи за встановленим переліком згідно пункту 28 Порядку, звернути увагу, що документи приймаються згідно чек листа. 
  3. Зауважимо, інспекція розглядає заяву на основі чек-листа, поданого за формою згідно з додатком 9(3) до Порядку або додатком 9(4) до Порядку, та встановлює ряд питань. Таким чином, документи, які подаються до інспекції мають відповідати не тільки переліку (пункт 28) але й відповідати позитивно на питання, які перевіряє інспекція (пункт 29).
  4. Враховути, під час підготовки документів пункт 30 Порядку, яким встановлено виключні підстави для відмови у видачі дозволу.
  5. Відмова у видачі дозволу є підставою для звернення до суду за захистом порушених прав.

Наша команда має позитивний досвід роботи. Вважаємо, що буває неправильний шлях, але не буває безвихідної ситуації. Розробляємо індивідуальний алгоритм виходу із кризової ситуації.

Юлія Соболь, адвокат 

Never give up!

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *